logo.png

Зустріч з представниками НРД

31-08-2011

31.08.2011

 

29 серпня 2011 року у ВДЦП відбулася зустріч з представниками Національного розрахункового депозитарію (Російська Федерація) – головою правління Едді Астаніним та директором із стратегічного планування Борисом Черкаським.

Представники Національного розрахункового депозитарію (НРД) повідомили про здійснену у 2010 році реорганізацію: один з найстаріших та найбільший у Росії депозитарій («Національний депозитарний центр», який був заснований у 1997 році) змінив свою назву та організаційну структуру; до нього приєдналася Небанківська кредитна організація ЗАТ «Розрахункова палата Московської міжбанківської валютної біржі».

Керівництво ВДЦП зі свого боку повідомило про потенційну трансформацію депозитарної системи в Україні.

Найбільш активні й цікаві дискусії відбулись з питань побудови системи клірингу і розрахунків у кожній з країн, консолідації провідних російських фондових бірж (ММВБ та РТС) та можливої наступної консолідації їх українських дочірніх компаній, перспективи консолідації провідних російських депозитаріїв.

Практичний інтерес викликала проблема взаємного допуску інвесторів до операцій на біржах через взаємодію депозитарних систем.

Було домовлено продовжити активні взаємні консультації.

Довідково: НДЦ є одним з двох найбільших російських депозитаріїв, він є базовим депозитарієм щодо урегулювання угод, які укладаються на Московській міжбанківській валютній біржі. НДЦ є національним нумеруючим агентством у Росії. Цей депозитарій обслуговує випуски державних і муніципальних облігацій та корпоративні емісійні цінні папери.