logo.png

Міжнародна діяльність ВДЦП

27-10-2011

27.10.2011

 


20-21 жовтня 2011 року у Валлетті (Мальта) відбулося чергове засідання ради директорів Асоціації європейських центральних депозитаріїв цінних паперів (ECSDA), у якому взяв участь Микола Швецов, голова Правління Всеукраїнського депозитарію цінних паперів. Організатором заходу виступила Мальтійська фондова біржа, яка виконує функцію центрального депозитарію Мальти.


Окрім ознайомлення з поточними фінансово-організаційними справами Асоціації, члени ради директорів обговорили останні події, пов’язані з запровадженням системи платежів за угодами з цінними паперами Target 2 Securities і законодавчими ініціативами наддержавних органів ЄС у сфері обігу цінних паперів. Також у ході засідання рада заслухала результати досліджень, проведених відповідними робочими групами Асоціації, у сфері остаточності розрахунків і профілю ризиків, притаманних центральним депозитаріям цінних паперів.


Окреме засідання ради було присвячено питанням, пов’язаним з поточною діяльністю депозитаріїв-учасників Асоціації. З доповідями про новації і актуальні проблеми своєї діяльності виступили представники італійського (Monte Titoli), румунського (Depozitarul Central), швейцарського (SIX SIS) і чеського (Central Securities Depository Prague) центральних депозитаріїв. Представник Національного розрахункового депозитарію (Росія) виступив з презентацією світового форуму центральних депозитаріїв CSD12, який відбудеться у Санкт-Петербурзі у 2013 році, одним із співорганізаторів якого є НРД.До того ж, Голова Правління Микола Швецов взяв участь у VІІІ міжнародній конференції Асоціації центральних депозитаріїв Євразії (АЦДЄ), що  відбулася у Єревані (Вірменія) 6-8 жовтня 2011 року.

Цього разу конференцію було суміщено з ІІІ міжнародною конференцією Міжнародної асоціації бірж країн СНД. Темою спільної конференції, що є цікавою як для депозитаріїв, так і для бірж, стало: «Глобальні можливості локальних ринків: інфраструктура і регулювання».

Наступна конференція і загальні збори Асоціації відбудуться у 2012 році в Києві.

На загальних зборах АЦДЄ головою Асоціації на наступний рік призначено Миколу Швецова.До відома:

Асоціацію європейських центральних депозитаріїв цінних паперів було створено у 1997 році для обговорення і координації технологічних, економічних, фінансових, юридичних і регуляторних аспектів депозитарної діяльності. На сьогодні Асоціація нараховує 35 повноправних і шість асоціативних учасників. Всеукраїнський депозитарій цінних паперів став повноправним учасником асоціації у травні 2010 року.    

Асоціація центральних депозитаріїв Євразії (АЦДЄ) є об’єднанням центральних депозитаріїв країн СНД, створена у 2004 році. Головною метою Асоціації є розвиток і вдосконалення депозитарної діяльності, створення єдиного «депозитарного простору», входження центральних депозитаріїв країн СНД в загальносвітову систему розрахунків за угодами щодо цінних паперів. Одним із засновників Асоціації був правопопередник ВДЦП – Міжрегіональний Фондовий Союз, який був її постійним учасником з 2004 по 2010 рік. Всеукраїнський депозитарій цінних паперів є учасником АЦДЄ з вересня 2010 року.